Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Nowe szanse w Radzionkowie!

Utworzono dnia 04.09.2018

Nowe szanse w Radzionkowie!

Z nami możesz zrobić prawo jazdy kat. B,C,D  lub stać się fachowcem w wybranej dziedzinie. Nie przegap tej szansy! Trwa rekrutacja do projektu: „Trzy pokolenia – szansa, równość, działanie! Przeciwdziałanie wyłączeniu mieszkańców Gminy Radzionków zagrożonych wykluczeniem społecznym”.

Realizatorem jest Ośrodek Pomocy Społecznej w Radzionkowie.

Projekt: „Trzy pokolenia – szansa, równość, działanie! Przeciwdziałanie wyłączeniu mieszkańców Gminy Radzionków zagrożonych wykluczeniem społecznym” ma na celu podniesienie poziomu aktywności społecznej i zawodowej mieszkańców obszaru objętego Programem Rewitalizacji na terenie Gminy Radzionków. Rekrutacja wiąż trwa. Mamy jeszcze wolne miejsca m.in. na kurs prawa jazdy kat B i D oraz kurs kosmetyczny. Udział w projekcie to bezpłatna szansa dla mieszkańców na zdobycie nowych umiejętności” – mówi dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Radzionkowie  – Jakub Janiak.
Projekt przeznaczony jest dla osób między 13 a 65 rokiem życia. 27 sierpnia rozpoczęły się warsztaty rozwoju zainteresowań, podczas których uczestnicy rozwijają swoje talenty na zajęciach z: rękodzieła, teatralno-dziennikarskich oraz sportowych. Od 20 września ruszają kursy edukacyjne np. prawa jazdy, język obcy, kulinarny, opiekun osób starszych, kosmetyczny itd. Kursy kończą się uzyskaniem zaświadczenia bądź certyfikatu dającego realne szanse na rynku pracy. Dodatkowo, organizatorzy przewidują inne atrakcje
dla uczestników jak: wycieczki, imprezy tematyczne, karnety na zajęcia sportowe.

Działania odbywają się głównie na terenie Radzionkowa lub miast z nim sąsiadujących.

Do udziału w projekcie kwalifikują się mieszkańcy Radzionkowa z obszarów objętych Gminnym Programem Rewitalizacji tj. „Rojca” lub „Były PGR”. W związku z tym,
że projekt kierowany jest do najbardziej potrzebujących, konieczne jest również spełnienie dodatkowych kryteriów wskazujących na znalezienie się w niekorzystnej sytuacji życiowej. Więcej informacji na ten temat można uzyskać bezpośrednio w Ośrodku Pomocy Społecznej w Radzionkowie, przy  ul. Kużaja 19  na parterze, w Biurze Projektów.

Projekt „Trzy pokolenia – szansa, równość, działanie! Przeciwdziałanie wyłączeniu mieszkańców Gminy Radzionków zagrożonych wykluczeniem społecznym” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Informacji udziela:  Agnieszka Pryca lub Paweł Lipiński. tel: 531-345-125

www.ops.radzionkow.pl

Rękodzieło: decoupage

Warsztaty teatralno - dziennikarskie

 

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Kwiecień 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Imieniny